Ten gigant branży technologicznej pracuje nad rzeczywistością wirtualną. Znów zrobi to najlepiej?

W Cupertino poszukują inżynierów specjalizujących się w rzeczywistości wirtualnej. Apple znów udowodni, że potrafi wyznaczać trendy?

Serwis 9to5 Mac wyśledził ogłoszenie Apple, w którym firma poszukuje inżynierów specjalizujących się w rzeczywistości wirtualnej. W ogłoszeniu jest mowa o synchronizowaniu obrazów pochodzących z różnych źródeł z zachowaniem wysokiej jakości obrazu. Apple szuka też specjalistów od testowania wyświetlaczy z "wirtualnym środowiskiem" oraz osoby, które zajmą się współpracą z dostawcami komponentów.

Wszystko wskazuje na to, że Apple - znów nieco spóźniony - zamierza wejść na rynek związany z rzeczywistością wirtualną. Wskazywał na to wniosek patentowy złożony przez firmę w październiku zeszłego roku . Na rysunku (powyżej) widzimy urządzenie zbliżone do hełmu Oculus Rift, produkt Apple ma jednak zakrzywioną konstrukcję.

Producenci elektroniki zaczynają coraz intensywniej konkurować na rynku VR. Apple dołącza do tego wyścigu jako jeden z ostatnich gigantów - produkty tego typu mają już Facebook , Google , Samsung czy HTC. Apple ma szansę stworzyć produkt, który oczaruje, podobnie jak to miało w przypadku iPada czy inteligentnego zegarka - produktów, które nie były pierwszymi na rynku w swojej kategorii. Jesteśmy bardzo ciekawi jak wirtualną rzeczywistość chciałby wykorzystać Apple. Czy znów zrobi to najlepiej? Czy pokona Samsunga?

Zobacz wideo
Więcej o: