MWC 2015: Trzy firmy łączą siły, żeby pomóc start-upom

Intel, Deutche Telekom i Cisco rozpoczynają wspólny program dla start-upów. Nazywa się Challenge Up!, a jego główną ideą jest rozwijanie pomysłów związanych z internetem rzeczy (Internet of Things).

Do programu mogą dołączyć młode firmy z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Jak czytamy w informacji prasowej:

Challenge Up! został stworzony z myślą o startupach na wczesnym etapie rozwoju, które pracują nad projektami z dziedziny Internet of Things i pokrewnymi, takimi jak inteligentne rozwiązania (inteligentny dom, inteligentne miasto, inteligentna energia, inteligentne samochody, technologie wearables, koncepcja Industry 4.0), bezpieczeństwo informacji, Big Data, analityka, łączność i cloud computing.

Jak tłumaczył mi Jakub Probola z hub:raum - akceleratora Deutsche Telekom - firmy, które zostaną zaakceptowane zostaną zaproszone do Krakowa, właśnie do hub:raumu. Kolejnym etapem jest inkubacja, która odbędzie się już w Berlinie. Intel, Cisco i Deutche Telekom udostępnią startupom własnych specjalistów, którzy będą doradzać młodym firmom jak udoskonalić ich rozwiązania.

A co mają z tego sami założyciele programu? Przede wszystkim mogą zainwestować w któreś z rozwiązań. Dodatkowo Intel, Cisco i Deutsche Telekom od lat starają się znaleźć dodatkowe źródła przychodu. Pomaganie startupom daje im właśnie taką możliwość.

Aplikacje można składać na stronie programu do 25 maja.

Więcej o: