Samolot napędzany energią słoneczną wystartował w podróż dookoła świata. PODGLĄDAJ pilota!

Rozpoczęła się pierwsza w historii wyprawa samolotu napędzanego wyłącznie energią słoneczną. Solar Impulse 2 w ciągu roku chce okrążyć świat. Postępy można śledzić online.

Solar Impulse 2, nowatorski samolot napędzany energią słoneczną, ma już za sobą pierwszy etap podróży dookoła świata, w którą wyruszył dzisiaj w nocy z Abu Dhabi. Po 400 kilometrach bezproblemowego lotu trwającego 13 godzin maszyna wylądowała w Omanie.

Czas teraz na prawdziwe wyzwanie - trwającą ponad pięć miesięcy podróż, w trakcie której samolot przebędzie dystans 35 tys. km. Maszyna podąży nad Indiami, Birmą, Chinami, Hawajami, Stanamy Zjednoczonymi i Oceanem Atlantyckim.

Fot. za zgodą SOLAR IMPULSE SA, Szwajcaria

Solar Impulse 2 to potężna maszyna ważąca 2,3 tony. Rozpiętość skrzydeł jest większa niż w przypadku Boeinga 747 - wynosi ponad 70 metrów. Na powierzchni kadłuba wykonanego z włókna węglowego rozmieszczono 17 248 komórek dzięki którym litowe akumulatory energię niezbędną dla czterech silników i innych układów. Samolot wznosi się na wysokość ok. 8,5 km w ciągu dnia i ok. 1,5km w nocy.

Samolot wydaje się całkiem spory jednak na kokpit pozostawiono niezbyt wiele miejsca. Podróż samolotu można śledzić na specjalnej stronie. Odwiedzając ten adres zobaczycie mapę z zaznaczoną trasą oraz obraz z kabiny pilota.

Solar Impulse 2 jest efektem 13 lat badań i testów. Życzmy mu szczęścia!

>>> NIESAMOWITE zdjęcia lotnicze z Solar Impulse 2 w roli głównej. Tylko w naszej GALERII>>>

 

Więcej innowacyjnych samolotów poznacie dzięki naszemu przeglądowi.

Wszystkie prezentowane zdjęcia są własnością SOLAR IMPULSE SA,Szwajcaria. Publikujemy je za pisemną zgodą Właściciela praw autorskich.

Więcej o: