TAKIE zabezpieczenie przed kradzieżą w Androidzie? Drżyjcie przestępcy!

Google wypuścił właśnie pierwszą poprawkę do systemu Android Lollipop. Najważniejsza zmiana to zabezpieczenie przeciwko kradzieży.

Google informuje na swoim blogu o wypuszczeniu aktualizacji systemu Android Lollipop. Wersja 5.1 ma zapewnić stabilniejsze działanie urządzeń, wprowadzono też do niej kilka nowych funkcji. Są to: wsparcie dla wielu kart SIM, funkcja Ochrona Urządzenia, wsparcie dla HD Audio. Ta funkcja dotyczy w tej chwili tylko amerykańskich właścicieli Nexusa 6 - pozwoli im  - zdaniem Google - cieszyć się "krystalicznie czystym dźwiękiem podczas rozmów".

Użytkownicy smartfonów z Androidem Lollipop będą więc mogli korzystać z wielu kart SIM.

Najważniejsza wydaje się jednak funkcja Ochrona Urządzenia. Smartfon lub tablet pozostaną zablokowane nawet jeśli ktoś przywróci je do ustawień fabrycznych. Jedynym sposobem na odblokowanie urządzenia będzie zalogowanie się na konto właściciela z użyciem prawidłowego hasła. Ochrona będzie dostępna dla urządzeń z Androidem Lollipop 5.1.

Zmiana zabezpieczeń urządzeń z Androidem wydaje się bardzo ważna. Miejmy nadzieję, że Ochrona Urządzenia będzie równie skuteczna jak rozwiązanie Apple - jak wiadomo iPhone zgłoszony jako skradziony staje się w zasadzie bezużyteczny. Szkoda tylko, że zabezpieczenie jest dostępne dla tak mało popularnej wersji Androida.

Więcej o: