Przełom w druku 3D? Przedmioty mogą powstawać nawet 100 razy szybciej!

Firma Carbon3D zaprezentowała innowacyjną technologię druku przestrzennego, która pozwala tworzyć przedmioty nawet sto razy szybciej niż konkurencyjne rozwiązania. Inspiracją dla twórców był... Terminator
 

Carbon 3D to ciekawa drukarka zaprezentowana podczas konferencji Technology, Entertainment and Design w Vancouver. Pozwala tworzyć przedmioty w innowacyjny sposób - za pomocą autorskiej technologii Clip.

embed

Czym różni się taka technika druku od tego, co znaliśmy do tej pory? Przedmioty produkowane przez Carbon 3D "wyłaniają się" ze zbiornika z żywicą niczym w scenie z filmu "Terminator". Obiekt powstaje poprzez utwardzanie żywicy tlenem i światłem ultrafioletowym. Przedmiot jest formowany i utwardzany od 25 do 100 razy szybciej, niż w tradycyjnym druku 3D.

Najciekawsze w technologii stworzonej przez Carbon 3D wydaje się kreatywne podejście do tematu. Do tej pory słyszeliśmy o bardzo wielu technologiach druku przestrzennego, utwardzanie przedmiotów światłem i tlenem wydaje się jednak bardzo sprytne. Czas oczekiwania na przedmiot skraca się z godzin do minut. To wiele zmienia.

Tego typu innowacje sprawiają, że druk 3D ma szansę trafić w niedalekiej przyszłości do masowego odbiorcy.

Zabawa w 3D? Coś CUDOWNEGO! Musisz to zobaczyć!

 
Więcej o: