Aero2 prezentuje najrozsądniejszą ofertę na internet mobilny?

Internet mobilny wciąż dla wielu Polaków jest zbyt drogi. Najlepszym dowodem na to jest popularność darmowego łącza od Aero2. Spółka wprowadza jednak również płatne pakiety. Ceny wyglądają rozsądnie. Czy warto brać pod uwagę tę propozycję?

Spółka Aero2 zaprezentowała nowe pakiety internetowe dostępne dla wszystkich użytkowników. Cechuje je zwiększona prędkość przesyłania danych. Do tej pory korzystając z usług tego operatora mogliśmy liczyć na 512kb/s. Nowe pakiety umożliwią pobieranie danych z prędkością 3Mb/s.

Dziś możemy skorzystać więc z następujących ofert Aero2. Pakiety Mini:

Aero2 MiniAero2 Mini Fot. Aero 2 Fot. Aero 2

Są bardzo tanie, umożliwiają utrzymanie połączenia bez konieczności wpisywania kodów Captcha, ale są bardzo wolne. W zasadzie możemy z nich korzystać, jeśli chcemy przeglądać internet w trybie tekstowym, korzystać z komunikatorów. Współczesne strony internetowe z taką prędkością działać w zasadzie nie będą.

Nowe pakiety to Aero2 Max.

Aero 2 MaxAero 2 Max Fot. Aero2 Fot. Aero2

Prezentują się już rozsądniej. Za 15 zł mamy 3GB internetu na miesiąc, za 20zł 5GB na dwa miesiące. Do tego prędkość jest już całkiem przyzwoita - wynosi do 3Mb/s.

Szczęśliwcy, którzy mogą korzystać z dobrodziejstw LTE powiedzą zapewne, że ta oferta jest średnia. Tego typu łącze nie pozwoli na "konsumowanie internetu" tak jak zwykłe łącze stałe czy właśnie abonamentowa oferta na LTE. Główna przeszkoda to limit danych, mniejsza to prędkość. Z drugiej strony. Zaletą oferty Aero2 jest jednak bardzo niska cena i brak zobowiązującej nas umowy.

Według mnie oferta Aero2 jest dobra. Wydaje mi się, że jeśli szukamy łącza, dzięki któremu będziemy mogli oglądać filmy, wertować setki stron dziennie, przesyłać zdjęcia i nagrania, trudno znaleźć dobrą ofertę mobilną. Cyfrowy Polsat oferuje na przykład pakiet 25Gb za 59,90 zł, ale mapa zasięgu tej oferty nie powala na kolana.

Mapa zasięgu LTEMapa zasięgu LTE Fot. Plus

Fot. Plus

Oczywiście 3Mb/s to mniej więcej połowa prędkości, jaką oferują operatorzy poza ofertą LTE. Z praktyki wiem jednak, że o ile prędkość nie będzie dużo mniejsza, niż deklarowana, to wystarczy, by korzystać z internetu, szczególnie jeśli chodzi o zastosowania mobilne.

Nowe pakiety Aero2 prezentują się więc całkiem rozsądnie. Wybierając najdroższy pakiet mamy limit w wysokości 2,5GB za 10zł miesięcznie. Jedyna oferta, która może z propozycją Aero2 konkurować to najnowszy pakiet Virgin Mobile - za 29zł otrzymujemy nielimitowane rozmowy do sieci komórkowych, nielimitowane SMS i 2GB internetu.

Internet mobilny jest w Polsce wciąż drogi, jeśli chcemy, był szybki i bez limitu. Jeśli godzimy się na mniejszą prędkość przesyłania danych i potrzebujemy czegoś do podstawowych zastosowań ceny mobilnego internetu w Polsce można uznać za atrakcyjne. Również dzięki ofercie Aero2.

Korzystacie z ciekawszych ofert? Opisujcie je w komentarzach.

Więcej o: