Zdjęcia z Google+ pobierzesz z Google Drive

Zdjęcia i nagrania, które użytkownicy umieścili na portalu społecznościowym Google+ są nareszcie widoczne w Google Drive. Specjalna zakładka pozwoli przejrzeć i pobrać je znacznie wygodniej.

Google+ ma wbudowane bardzo zaawansowane narzędzia do edycji zdjęć. Automatyczne ulepszanie, poprawianie koloru, kontrastu, jasności, zajmuje użytkownikowi dosłownie sekundy. Niestety problemem pozostawał do tej pory utrudniony dostęp do fotografii umieszczonych w serwisie.

embed

Na szczęście uległo to właśnie zmianie. Zdjęcia i nagrania umieszczone w Google+ są widoczne w specjalnej zakładce Google Drive. Zarządzanie plikami jest teraz niezwykle proste - po wybraniu przycisku "Google Photos" na koncie Google widzimy zdjęcia zamieszczone w Google+ w kolejności chronologicznej. Można je stąd pobrać - do zrobienia kopii lub przesłania komuś fotografii nie jest już potrzebne logowanie się do Google+.

Nowa funkcja, o wprowadzeniu której Google poinformował na swoim blogu , jest dostępna online oraz poprzez aplikacje Drive na Androida i iOS.

Pamiętajmy jednak, że zmiana, którą wprowadza Google ma znacznie głębsze znaczenie. W niedługim czasie usługa Google+ ma zostać podzielona na części - funkcje odpowiedzialne za edycję zdjęć mają zostać "wyciągnięte" z serwisu do zupełnie nowej usługi. Wprowadzenie nowych możliwości do Google Drive może być więc sygnałem: pobierz swoje zdjęcia i przyzwyczajaj się, że w Google+ któregoś dnia już ich nie zobaczysz.

Dziś Google+ działa jednak normalnie, wprowadzenie nowej funkcji ułatwiającej zarządzenie zdjęciami jest świetnym pomysłem.

Więcej o: