Uwaga! Aktualizację do Windows 10 można przeprowadzić NIECHCĄCY?

Microsoft przygotowuje użytkowników do przesiadki na Windows 10. Problem w tym, że ci mniej uważni mogą się przesiąść na nową wersję systemu niemal "przez przypadek".
Zobacz wideo

Użytkownicy Windows 7 i Windows 8.1 mogą pobrać aktualizację, która określana jest dość enigmatycznie jako "umożliwiająca usłudze Windows Update powiadomienie użytkownika o nowych możliwościach". Tak naprawdę jednak wraz z aktualizacją KB3035583 na komputery użytkowników trafi narzędzie do aktualizacji systemu do wersji Windows 10.

Aktualizując system ściągniemy poniższy zestaw plików. Z analizy portalu Myce.com wynika, że ich zadaniem jest pobranie nowych "okienek". Oprogramowanie jest tak skonfigurowane, że kiedy system trafi do oficjalnej dystrybucji użytkownicy, którzy wgrali poprawkę, zostaną automatycznie powiadomieni o niej małym bannerem reklamowym.

Microsoftowi zależy, a tobie?

Widać więc, że Microsoft chce skłonić jak największą liczbę użytkowników do przesiadki na nowy system. Część użytkowników może dokonać takiego wyboru niejako przypadkiem - po pierwsze jeśli domyślnie aktualizujemy system poprawka "pobierająca" Windows 10 pobierze się automatycznie. Po drugie każde uruchomienie komputera po oficjalnej premierze Windows 10 może wiązać się z komunikatem: zmień system na Windows 10. Ulegniecie takiej ofercie?

Premiera Windows 10 będzie miała miejsce już latem tego roku. Piraci również go otrzymają?

Więcej zdjęć z testowej wersji Windowsa 10 znajdziecie TUTAJ >>>

Więcej o: