Konferencja WWDC2015 na początku czerwca. Hasło intryguje

Największa konferencja programistów tworzących rozwiązania dla Apple rozpocznie się 8 czerwca. Hasło konferencji zapowiada wielkie zmiany.

"Epicentrum zmian". Pod takim hasłem rozpocznie się 8 czerwca konferencja WWDC2015 dla programistów Apple. Zazwyczaj podczas tego typu imprez Apple prezentuje nowe wersje systemów iOS i OS X, nowe aplikacje, rozwiązania software'owe.

Hasło imprezy intryguje, branżowe media próbują zgadnąć o jakie zmiany może chodzić. Do głowy przychodzi nam dwie nowości:

Apple TV. Na rozwiązanie w tej kwestii czekamy od lat. Apple już dawno przebąkiwało o rewolucji, którą zamierza przeprowadzić na tym polu. Skończyło się na zapowiedziach, ale I Create Magazine twierdzi, że w czerwcu możemy zobaczyć na reszcie coś naprawdę konkretnego. Być może urządzenie w stylu Chromecast.

Rozwiązania dla Apple Watch. Trudno oczekiwać, by Apple zaprezentował kompletnie przełomowe nowości, kiedy w kwestii inteligentnych zegarków jest na początku drogi. W takiej samej sytuacji są deweloperzy, którzy przecież dopiero zaczynają tworzyć pierwsze aplikacje przeznaczone na Apple Watch. Apple z pewnością będzie też tworzyć rozwiązania w OS X, które z inteligentnego zegarka uczynią jeszcze potężniejsze narzędzie. Zobaczymy zatem bardziej rozbudowany ekosystem rozwiązań w których zegarek będzie odgrywał istotną rolę.

Nowy OS X i nowy iOS?

W branżowych plotkach pojawiają się doniesienia o iOS 9. Jednak nawet jeśli system miałby wyjść na światło dzienne trudno liczyć na jakąś rewolucję. Jest nią przecież iOS 8 - mocno zmodyfikowano w nim interfejs, jest też lepiej zintegrowany z OS X. Według MacWorld nowy system mobilny Apple będzie przede wszystkim bardziej stabilny i wydajny.

Branżowa prasa milczy jeśli chodzi o OS X. Następcy Yosemite raczej na WWDC 2015 nie zobaczymy.

Nowe komputery i telefony?

Apple prezentował podczas poprzednich konferencji WWDC zarówno MacBooka jak i iPhone'y (ostatni raz w 2010 r). Nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy po przełomowych dla Apple modelach iPhone 6 i iPhone 6 Plus zobaczymy nowości tak prędko.

Najprawdopodobniej Apple zaprezentuje w czerwcu nowości związane z zegarkiem mobilnym. Całkiem możliwe, że zobaczymy wreszcie urządzenie "rewolucjonizujące telewizję". Apple na pewno nas zaskoczy, niestety na więcej szczegółów musimy poczekać.

Więcej o: