Bezprawnik.pl - nowy serwis z poradami prawnymi

Przemysław Pająk, założyciel bloga Spiders Web oraz Jakub Kralka, prawnik prowadzący stronę Techlaw.pl, stworzyli nowy serwis z poradami prawnymi. Bezprawnik.pl pomoże w problemach związanych z prawem cywilnym, rodzinnym i prawami konsumenta. Twórcy zapewniają, że porada prawna wcale nie musi być droga.

W sieci debiutuje nowy serwis oferujący porady prawne. Bezprawnik.pl został stworzony przez Przemysława Pająka, jednego z najbardziej znanych polskich blogerów technologicznych, założyciela Spidersweb.pl, oraz Jakub Kralka, prawnik i założyciela bloga Techlaw.pl.

Bezprawnik.pl stawia sobie dwa główne cele: popularyzację wiedzy o prawie i zmianach zachodzących na rynku usług prawnych oraz sprzedaży usług prawnych.

Impulsem do stworzenia nowego serwisu była spore zainteresowanie blogiem Techlaw.pl

Techlaw.pl - Prawo Nowych Technologii - powstał z potrzeby popularyzowania podstawowej wiedzy o zawsze problematycznym prawie autorskim. Szybko okazało się, że przystępne pisanie o prawie pełni nie tylko funkcję edukacyjną, ale też stanowi motor napędowy do zamówienia przez czytelnika usługi prawnej. W Bezprawnik.pl postanowiliśmy wykorzystać to doświadczenie. Tym razem jednak zatrudniliśmy prawników specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa i przy wsparciu naszych blogerów postaramy się pomagać internautom m.in. w zakresie prawa konsumentów, pracy, rodzinnego, podatkowego czy nawet tak wąskich i specyficznych dziedzin jak prawo medyczne. - wyjaśnia Kralka, założyciel serwisu.

Jak działa Bezprawnik.pl

Z Bezprawnikiem współpracuje z kilkunastoma prawnikami z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz mniejszych miast Polski. Stworzono zespół prawny, który rzetelnie, niedrogo oraz bez konieczności wychodzenia z domu (lub wcześniejszego zwalniania się z pracy) udzieli porady w niezbędnym zakresie, przygotuje pismo lub fachową opinię.

Użytkownik może uzyskać poradę serwisu na dwa sposoby - na początku warto przeglądać pojawiające się wpisy. Być może którychś z nich okaże się odpowiedzią na nasz problem. Jeśli tak nie jest, jeśli ktoś potrzebuje pomocy w konkretnej sprawie, może zadać nowe pytanie (korzystając z panelu po prawej stronie).

Zespół Bezprawnik.pl dokonuje wyceny, a jeśli klient zdecyduje się ją zaakceptować, to jest to kwota ostateczna. Twócy twierdzą, że - wbrew powszechnej opinii - porada prawna w najprostszej sprawie wcale nie musi być droga.

- Chcemy uczestniczyć w przemianach i rozwoju branży prawnej, która już teraz dostrzega liczne minusy swojej niedostępności. Przy współpracy z najlepszymi przedstawicielami zawodu liczymy na rozwój rynku usług prawniczych dla osób fizycznych, starając się docierać do nowych klientów poprzez edukację, informując ich o tym jakie przysługują im prawa. Nasza działalność ma na celu rozwój kultury prawniczej, która jest niezwykle rozbudowana w Stanach Zjednoczonych, gdzie wielu obywateli ma swojego zaufanego prawnika, do którego zwraca się z problemem raz na jakiś czas. - mówi Przemysław Pająk.

Polskie prawo pełne pułapek?

Warto zapoznawać się z poradami prawnymi, bo to zwiększa świadomość naszych praw. Polscy konsumenci często zbyt szybko "odpuszczają" bankom, operatorom telefonii komórkowej i innym firmom. Wynika to często z nieznajomości prawa i procedur.  Warto też znać swoje obowiązki wynikające z procedur prawnych, pomoże to uniknąć różnego typu pułapek, których w polskim prawie nie brakuje. "Dzięki" temu popularność serwisów prawnych takich jak forumprawne.org jest naprawdę spora.

Więcej o: