Nowy atak na użytkowników Allegro. Wyłudzają pieniądze na masową skalę

Nowa fala ataków na użytkowników Allegro. Przestępcy rozsyłają wiadomości e-mail o zablokowaniu konta w portalu. Nie reaguj, bo stracisz pieniądze.

Portal Niebezpiecznik.pl alarmuje o nowej fali ataków wymierzonych w użytkowników Allegro. Są informowani za pomocą masowo rozsyłanych wiadomości e-mail o włamaniu na konto, które zostało zablokowane. W wiadomości czytamy:

Drogi Uzytkowniku Ta wiadomosc zostala do Ciebie automatycznie, przez system rozpoznawania niebezpieczenstw platformy allegro. Dnia 29-04-2015 wykryto nieautoryzowany dostep do Twojego konta w portalu. W zwiazku z wykrytym niebezpieczenstwem Twoje konto zotalo tymczasowo zawieszone. Aby odbokowac swoje konto przejdz pod adres : http://odblokuj.allegro.pl?6846713 Grupa Allegro Sp. z o.o. ul. Grunwaldzka 182 60-166 Poznan Firma wpisana do Rejestru Przedsiebiorców prowadzonego przez Sad Rejonowy Poznan - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydzial VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego pod numerem KRS 0000268796, NIP 527-25-25-995, REGON 140762508, Kapital zakladowy 33 976 500,00 PLN

W wiadomości znajduje się link do strony, która ma umożliwić odblokowanie konta. W rzeczywistości jednak użytkownik jest nakłaniany do wysłania wiadomości SMS pod płatny numer. Potencjalna strata nie jest wysoka, bo opłata za wiadomość wynosi 3,69zł. Wysyłając SMS możemy jednak aktywować niepożądane usługi, za które przyjdzie nam płacić. Nie wiadomo też co cyberprzestępcy zrobią z naszym numerem telefonu.

Dla większości użytkowników Allegro powyższa wiadomość wygląda na bardzo podejrzaną. Niestety mniej zorientowani internauci, którzy z usług serwisu korzystają niezbyt często, mogą nabrać się na niepotrzebną opłatę. Wiadomości tego typu zawsze należy ignorować.

Więcej o: