Kalendarz i Google Now będą mądrzejsze. Dzięki temu przejęciu

Google ogłosił właśnie przejęcie spółki tworzącej aplikacje Timeful. Czym kolejny na runku organizer tak się wyróżnia, że największa firma internetowa świata chce użyć jego rozwiązań?

Timeful to aplikacja służącą do zarządzania harmonogramem spotkań i rzeczy do zrobienia. Zaledwie w rok od debiutu w sklepie iTunes została przejęte przez Google. Aplikacja współpracuje z iCal, Microsoft Exchange czy Google Calendar.

Timeful nie przykułby uwagi Google, gdyby był kolejnym organizerem. Takich na rynku jest całkiem sporo - od Remember The Milk po Evernote. To co wyróżnia Timeful to uczenie maszynowe. Aplikacja wykorzystuje specjalne algorytmy, by samodzielnie "uczyć się" naszego rozkładu dnia, tygodnia. Po pewnym czasie użytkowania Timeful sam wyróżni ważne dla nas spotkania, przewidzi, które wydarzenia wprowadzone do kalendarza są szczególnie istotne. I wyróżni je, nada im szczególny priorytet.

Rozwiązania Timeful wprowadzone do Google Now czy do Kalendarza na Androidzie będą olbrzymią kartą przetargową. Aplikacja idealnie wpisuje się przecież w to, jak Google wyobraża sobie sposób działania smartfona, który ma być przede wszystkim naszym asystentem. Rozwiązania Timeful podniosą też atrakcyjność Androida i usług Google skierowanych do użytkowników biznesowych.

My możemy liczyć na to, że dzięki Timeful Android i natywne aplikacje w niego wbudowane, będą lepiej zarządzać naszym dniem. Pozostaje tylko wierzyć, że Timeful faktycznie dobrze radzi sobie z "nauką".

 
Więcej o: