Sky? Skype? Czy te dwie nazwy można pomylić?

Prawo bywa absurdalne, ale należy go przestrzegać. Microsoft właśnie się o tym przekonał. Drugi raz.

Za sprawą British Sky Broadcasting Group, operatora telewizji Sky, Microsoft drugi raz ma kłopoty z nazwą swojego produktu. Dwa lata temu gigant z Redmond musiał zmienić nazwę swojej wirtualnej chmury. SkyDrive zmieniła nazwę na OneDrive właśnie z powodu roszczeń operatora telewizji Sky.

Europejski sąd ogłosił właśnie, że do nazwy telewizji zbytnio podobne są nazwa i logotyp Skype'a. Na szczęście dla Microsoftu i użytkowników aplikacji wyrok sądu nie oznacza konieczności zmiany nazwy. The Verge wyjaśnia jednak, że Sky Broadcasting Group może zażądać od Microsoftu opłat za używanie nazwy Skype ...

embed
embed

Cała sprawa ciągnie się już dziesięć lat. Sprzeciw wobec używania nazwy komunikatora wysunięto jeszcze przed jego przejęciem przez Microsoft.

Żądania koncernu British Sky Broadcasting Group wydają się na pierwszy rzut oka grubą przesadą. Wielkie koncerny nie szczędzą jednak sił i środków, by bronić swojej marki. Najbardziej kuriozalny przykład to chyba sprawa polskiego marketu a.pl, którego do zmiany nazwy próbował zmusić... Apple.

Więcej o: