Zrób sobie Sokoła Millenium z Gwiezdnych Wojen

Dron, który wygląda jak statek z Gwiezdnych Wojen? Najpierw zobacz co potrafi, potem sam go zbuduj!

RC Millennium Falcon (czyli Sokół Millenium) mk.II - YT-1300 to dron inspirowany Gwiezdnymi Wojnami. Jest zmodyfikowaną wersją quadrocoptera Omen 410. Zbudował go amator z Francji ukrywający się pod pseudonimem Olivier C.

Jak widać na poniższym nagraniu dron przypomina oryginał. Powietrzny statek wyposażono w ledowe oświetlenie zarówno na zaokrąglonej krawędzi jak i z przodu.

Fot. Kliff Rebaya/Flickr

YT-1300 zasilany jest akumulatorami litowo-polimerowymi o pojemności 3300mAh, sterowany silnikami Quantum 2217 (800kV), sterowany za pomocą systemu radiowego i GPS.

Drona można wykonać samemu opierając się na schematach opublikowanych na blogu . Wszystkie części można kupić w internetowym sklepie hobbyking.com.

Twórca Falcona pracuje już nad drugim statkiem inspirowanym Gwiezdnymi Wojnami. Zdjęcia zobaczycie tu (chronią je prawa autorskie).

Gwiezdne Wojny pomimo blisko 40 lat od pojawienia się w kinach inspirują. Są też źródłem gigantycznych dochodów - kamerę, którą kręcono niektóre sceny kupiono kilka lat temu za 625 tys. dol.

 
Więcej o: