Skype z tłumaczeniami w czasie rzeczywistym już dostępny

Microsoft udostępnił testową wersję aplikacji Skype Translator, która umożliwia tłumaczenie w czasie rzeczywistym rozmów głosowych i tekstowych. Świat bez barier językowych jest już naprawdę blisko.
 

Skype Translator został zaprezentowany pod koniec zeszłego roku. Wtedy to Microsoft udostępnił nagranie na którym zobaczyliśmy uczniów szkół położonych w dwóch różnych krajach, którzy rozmawiali ze sobą w czasie rzeczywistym słysząc przetłumaczone wypowiedzi.

Dziś Skype Translator, wciąż w wersji testowej, jest już dostępny dla użytkowników systemu Windows 8.1 i Windows 10 (Technical Preview). Można go pobrać za darmo ze sklepu Microsoftu .

Co potrafi tłumacz

W tej chwili Skype Translator tłumaczy mowę tylko pomiędzy angielskim, a jednym z kilku języków (mandaryński, hiszpański, niemiecki, włoski). Komunikacja tekstowa może być jednak tłumaczona pomiędzy czterdziestoma różnymi językami.

Jak włączyć tłumacza?

Po pobraniu aplikacji Skype Translator w aplikacji Skype zobaczymy nowy przycisk "Translation". Kiedy go włączymy nasze rozmowy wideo (prowadzone w wymienionych powyżej językach) będą tłumaczone w czasie rzeczywistym.

Świat bez barier?

Dzięki staraniom Microsoftu jedna z największych barier w komunikacji - nieznajomość języków - może wkrótce zniknąć lub być mocno ograniczona. Rozwiązanie oferowane przez Microsoft może być o wiele bardziej praktyczne niż Google Translator, bo pozwoli na bieżąco modyfikować wypowiedź jeśli druga strona jej nie zrozumie. Dziś tłumaczenie np. korespondencji za pomocą Tłumacza Google wciąż może przynosić kiepskie efekty. Czy tłumacz Microsoftu lepiej poradzi sobie z zawiłościami wynikającymi z idiomów i sporymi różnicami pomiędzy językami? Macie szansę sami się o tym przekonać.

Zobacz wideo
Więcej o: