Jak zmienił się świat od twoich narodzin? Przekonasz się dzięki tej stronie

BBC postanowiło znaleźć odpowiedź na pytanie "jak bardzo zmienił się świat". Portal uruchomił specjalną stronę, która pozwala sprawdzić co wokół się zmieniło od naszych narodzin.

"Nasza planeta ma około 4,5 miliarda lat. Jak zmieniła się za naszego życia?" - właśnie na to pytanie pozwala odpowiedzieć specjalna strona stworzona przez BBC. Wystarczy, że podamy datę swoich narodzin, płeć i wzrost, by uzyskać zestawienie faktów z różnych dziedzin życia.

Czego możemy się dowiedzieć? Odpowiedzi podzielono na kategorie: jak zmieniłeś się ty, jak zmienił się świat, jak ty zmieniłeś świat,  Ile razy zabiło nasze serce, jak zmienił się poziom wód oceanicznych, jak zmieniła się pozycja płyt tektonicznych. Możemy też dowiedzieć się jak nasze życie wpłynęło na kondycję planety: ile zużyliśmy dóbr naturalnych.

Większość prezentowanych przez stronę diagramów jest interaktywna - pozwala poznać szczegóły po najechaniu myszką na dany element wykresu. Każdy z prezentowanych przez stronę wyników jest osobną kartą, którą można dzielić się za pomocą mediów społecznościowych.

Strona ma nam uświadomić jak wielki wpływ wywieramy na środowisko naturalne. Pokazuje też zagrożenia, z którymi będą musiały poradzić sobie przyszłe pokolenia. Z danych prezentowanych przez BBC wynika, że w ciągu następnych dekad niebezpiecznie wzrośnie poziom oceanów, zwiększy się też zużycie energii.

Strona jest dostępna pod tym adresem.

Więcej o: