GoPro prezentuje urządzenie do rzeczywistości wirtualnej, pracuje nad quadrocopterem

GoPro dołączył do firm zainteresowanych rzeczywistością wirtualną. Firma zaprezentowała urządzenie, który ma być idealny do tego typu zastosowań. Firma pracuje też nad quadrocopterem.

GoPro, lider w produkcji mobilnych kamer, postanowił kolejny raz rozszerzyć swoją ofertę. Firma zaprezentowała właśnie nowy rodzaj urządzenia stworzonego do wirtualnej rzeczywistości.

Spherical ArraySpherical Array Fot. GoPro Fot. GoPro

Urządzneie Spherical Array wyposażono w sześć kamer Hero4, które pozwolą tworzyć zdjęcia i filmy w 360 stopniach. Jak wyjaśnia na łamach Mashable Nick Woodman, prezes GoPro, rzeczywistość wirtualna będzie potrzebowała "kontekstu fotograficznego i wideo". Innymi słowy Spherical Array jest narzędziem, które pozwoli nam przenieść dowolne miejsce do środowiska wirtualnego.

GoPro do łączenia zdjęć i nagrań w pełną panoramę wykorzystuje oprogramowanie francuskiej firmy Kolor (przejętej przez GoPro w kwietniu). Kupując drona otrzymamy też aplikację, która pozwoli oglądać panoramiczny obraz i przesuwać go na ekranie.

Spherical Array GoPro przeznaczony jest głównie dla twórców treści internetowych, nie dla przeciętnego użytkownika. Dzięki temu urządzeniu rzeczywistość wirtualna ma szansę zyskać na popularności.

Wśród producentów elektroniki rośnie zainteresowanie rzeczywistością rozszerzoną. Jednym z najciekawiej zapowiadających się produktów tego typu jest hełm Microsoftu. HoloLens ma kosztować ok. 500 dolarów. Urządzenia takie jak HoloLens będą potrzebować treści. Dron GoPro umożliwi ich tworzenie. Wirtualna rewolucja zbliża się więc wielkimi krokami.

Cena drona GoPro Spherical Array nie została oficjalnie podana. Wiadomo tylko, że urządzenia obecnie dostępne na rynku, mogące wykonywać zdjęcia i filmy o podobnych parametrach, kosztują 1500-2000 dolarów.

Go pro pracuje też nad quadrocopterem.

Więcej o: