Ten format przeżywa drugą młodość. Facebook nareszcie będzie go wspierać

Internet na nowo odkrył potęgę formatu GIF. Facebook nareszcie zdecydował się na to zareagować.

W ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy w internecie nastąpiła prawdziwa eksplozja animacji przesyłanych za pomocą formatu GIF. Facebook długo bronił się przed tym formatem, ostatecznie jednak postanowił go wspierać.

embed

Fot. www.tech-recipes.com

GIFy, podobnie jak nagrania wideo, będą ulegać autoodtworzeniu. Dla obawiających się zalewu animowanych treści mamy dobrą wiadomość - autoodtwarzanie można wyłaczyć w ustawieniach swojego konta.

W specjalnym oświadczeniu Facebook wyjaśnia powody swojej decycji.

"Postanowiliśmy wpierać format GIF, by pomóc ludziom wyrazić siebie w zabawny sposób za pomocą Facebooka. Tak jak w przypadku wielu funkcji dostępnych na Facebooku chcemy mieć pewność, że wszystko działa jak należy, dlatego nie publikowanie GIFów nie jest jeszcze ogólnodostępne.

Więcej treści czyli...

Forbes próbuje rozstrzygnąć, czy wprowadzenie nowej funkcji zmieni Facebooka na lepsze czy na gorsze. Z jednej strony GIFy mogą okazać się po prostu interesujące i zabawne, z drugiej - może nas czekać zalew kiepskiej jakości treści.

Jak na razie GIFy będzie można publikować poprzez umieszczenie linków do serwisów udostępniających zdjęcia. Będą widoczne na naszej osi czasu w takiej postaci:

GifGif Fot. Facebook Fot. Facebook

Więcej o: