Kupiłeś te głośniki? Mogą spowodować pożar. Dostaniesz nawet 1200 zł zwrotu

Apple poinformował o uruchomieniu programu wymiany głośników Beats Pill XL. Wbudowany w nie akumulator w sporadycznych przypadkach przegrzewa się.

Głośniki Beats Pill XL zostają wycofane ze sprzedaży - ogłosił w specjalnym komunikacie Apple, właściciel marki. Gigant z Cupertino informuje, że wbudowany w urządzenie akumulator może się przegrzewać, co w skrajnych przypadkach może doprowadzić do pożaru.

W odróżnieniu od kilku innych globalnych akcji Apple nie oferuje wymiany sprzęt na nowy, wolny od wad, ale zwrot kwoty, którą konsumenci wydali na zakup sprzętu.

Fot. Apple

"Bezpieczeństwo klientów zawsze było priorytetem dla Apple i Beats. Dlatego zdecydowaliśmy z własnej woli o wycofaniu ze sprzedaży głośników Beats Pill XL. Prosimy o zaprzestanie ich użytkowania oraz postępowanie zgodnie z instrukcją zamieszczoną na tej stronie . W ramach rekompensaty otrzymacie państwo bon na zakupy w sklepie Apple Store lub zwrot na kwotę 1200 PLN. " - czytamy w komunikacie Apple.

Osoby, które zdecydują się zwrócić swoje głośniki otrzymają od Apple specjalny karton do przesyłki. Zwrotów nie można realizować przez lokalne sklepy Apple Store.

Akumulator w głośnikach Beats Pill XL pozwalał na aż 15 godzin odtwarzania muzyki. Marka Beats została przejęta przez Apple rok temu.

Wystąp o zwrot pieniędzy za głośniki Beat Pill XL.

Więcej o: