Facebook ułatwia dzielenie się zdjęciami. Aplikacja Moments już dostępna

Facebook udostępnił kolejną, działającą niezależnie od serwisu aplikację, która ma nam ułatwić życie. W szczególności tym osobom, które lubią dzielić się zdjęciami z bliskimi, i znajomymi i robią to szczególnie często. Chcąc jednocześnie dbać o prywatność.

Moments to nowa aplikacja stworzona przez Facebooka. Po kilku miesiącach testów trafia wreszcie do sklepów z aplikacjami. Pozwala na wygodniejsze dzielenie się zdjęciami, posiada kilka funkcji, które uznać można uznać za naprawdę interesujące.

Ta twarz brzmi znajomo

Pierwszą funkcją Moments jest automatyczne rozpoznanie twarzy osób, które mamy w naszej bibliotece zdjęć. Rozpoznanie jest możliwe oczywiście dzięki danym uzyskanym z naszego konta na Facebooku. Algorytmy Facebooka od dawna potrafią już zidentyfikować w zasadzie każdą osobę na zdjęciu, bez względu na to, czy została przez nas podpisana, czy nie.

Jedną z podstawowych funkcji Moments jest przesyłanie do naszych przyjaciół "zgrupowanych" zdjęć, na których są. Zamiast ręcznie przeszukiwać zdjęcia zrobione np. podczas jakiejś uroczystości, można poczekać, aż Moments sam skataloguje zdjęcia i przesłać je do odpowiednich osób.

Najważniejszy moment w życiu

Ogólną koncepcję aplikacji można by określić jako "dzielenie się najważniejszymi momentami w życiu". Moments to rozwiązanie dla tych, którzy robią i wysyłają dużo zdjęć. Aplikacja pozwala je grupować (według twarzy, miejsc, dat), katalogować według wybranych przez siebie kryteriów i przesyłać wybranym osobom. To narzędzie znacznie bardziej zaawansowane niż to, które mamy używając Facebooka.

Prywatność

Facebook podkreśla, że Moments nie przesyła zdjęć na firmowe serwery. Cała selekcja i organizacja zdjęć odbywa się "na naszym smartfonie". Nie jesteśmy pewni, czy algorytmy rozpoznające twarz na zrobionych przez nas zdjęciach przesyłają gdzieś dane pozwalające identyfikować te osoby.

Dziennikarz Tech Crunch, który aplikację testował stwierdził, że rozpoznawanie twarzy nie działa idealnie. Moments czasami myli osoby przez co najważniejszy atut aplikacji staje się czasem jej największą wadą.

Moments to kolejna aplikacja społecznościowa stworzona przez Facebooka. Serwis stara się dostarczyć nam narzędzia, które ułatwiają dzielenie się zdjęciami zwiększając jednocześnie naszą kontrolę nad kwestiami prywatności. Moments wydaje się znacznie lepszym narzędziem do dzielenia się zdjęciami niż Facebook.

Moments - Aplikacja bezpłatna (Android) Moments - Aplikacja bezpłatna (iOS)

 
Więcej o: