Z takim systemem wyprzedzanie ciężarówek byłoby o wiele łatwiejsze

Samsung zaprezentował system Safety Truck, który w znacznym stopniu ułatwia manewr wyprzedzenia ciężarówek. Zdalna kamera przesyła obraz, który wyświetla się z tyłu pojazdu. Czy taka technologia zwiększa bezpieczeństwo na drogach?

Samsung Safety Truck to ciekawy eksperyment zaprezentowany przez koreańskiego giganta. System ma zapewnić większe bezpieczeństwo podczas wyprzedzania ciężarówek.

Układ tworzy bezprzewodowa kamera zamontowana z przodu pojazdu oraz zespół ekranów wbudowany w tylną klapę. Kierowca jadący za ciężarówką widzi - bez niebezpiecznego "wychylania się" - czy droga jest wolna.

Safety Truck działa również w trybie nocnym - tutaj działanie systemu wydaje się szczególnie praktyczne.

embed

Nie można mieć jednak złudzeń - wprowadzenie takiego rozwiązania do powszechnego użytku nie nastąpi zapewne szybko. Samsung przyznaje, że projekt nie będzie komercjalizowany - ma jedynie zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa na drogach. To raczej pokaz możliwości nowoczesnej technologii. Projekt Samsunga może się jednak okazać inspiracją dla innych rozwiązań tego typu. Wszystko co podnosi bezpieczeństwo na drodze jest warte uwagi, chociaż nic nie zastąpi zdrowego rozsądku.

Czy jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drodze możemy polegać na technologii takiej, jak ta na powyższym filmie? Prosimy o wasze opinie.

Więcej o: