Wiemy kiedy użytkownicy smartfonów z Androidem będą mogli używać Cortany

Użytkownicy smartfonów z sytemem Android będą mogli korzystać z wirtualnej asystentki stworzonej przez Microsoft. Gigant z Redmond chce przekonać do możliwości Windows 10 każdego.

Cortana, wirtualna asystentka stworzona przez Microsoft, zostanie udostępniona użytkownikom smartfonów z Androidem w lipcu. Tak wynika z oficjalnego komunikatu opublikowanego przez Microsoft.

Microsoft chce, by wszyscy mieli możliwość korzystania z zalet Cortany, asystentki, która będzie integralną częścią systemu Windows 10. Jej głównym celem będzie analizowanie wszelkich danych - zarówno z tych pochodzących z komputera czy telefonu.

Najpierw Android, potem iOS

Serwis Bidness przypuszcza, że premiera Cortany dla Androida nastąpi 29 lipca, czyli w dniu rynkowej premiery Windows 10. W późniejszym terminie aplikacja zostanie udostępniona również dla użytkowników systemu iOS.

Cortana - nowe otwarcie?

Cortana ma dla Microsoftu spore znaczenie, bo jest w założeniu najbardziej "przyszłościową" usługą, która pozwala gigantowi z Redmond pozostać w grze. Windows Phone (który zmieni nazwę na Windows 10 dla Smartfonów i Małych Tabletów) wciąż ma mikroskopijne udziały w rynkach. A Cortana daje statystyczne informacje o setkach milionów urządzeń. Dzięki Cortanie Microsoft może rozważać konkurowanie z Google.

Dla konsumentów pojawienie się Cortany na urządzenia z Androidem i iOSem jest dobrą wiadomością. Cortana może okazać się bardzo przydatną funkcją, z której korzystać będziemy mogli na dowolnym urządzeniu.

Więcej o: