Samsung opatentował smartfon, który będziesz mógł zginać śmiało

Smartfony są coraz mniej innowacyjne, bo technologie wykorzystywane przez producentów są zazwyczaj dobrze nam znane. Samsung chce nas jednak zaskoczyć.

Do amerykańskiego urzędu patentowego wpłynął wniosek Samsunga , w którym opisuje ciekawe "smartfony przyszłości". Według koreańskiego giganta będziemy używać telefonów, które wyglądają zupełnie normalnie, jednak mogą w każdej chwili zostać zgięte na pół.

Na ilustracji, którą dołączono do wniosku patentowego widzimy "zginający się smartfon" w kilku różnych pozycjach - jest zarówno całkowicie wyprostowany, zgięty do połowy lub złożony zupełnie na płasko. Zewnętrzna część smartfona jest jednocześnie wyposażona w przycisk aparatu, co sugeruje, że według Samsunga nawet takim "zgiętym" smartfonem będziemy mogli zrobić zdjęcia.

Samsung wygina ekran śmiało

Koreański gigant nad zginającymi się ekranami pracuje od lat . Do tej pory do powszechnego użytku trafiły urządzenia z ekranami wygiętymi (jak smartfon LG G Flex czy telewizory Samsunga). Wkrótce nadejdzie era urządzeń, które będziemy mogli dowolnie wyginać.

Warto zwrócić uwagę na to, że paten Samsunga "obchodzi" problem elastycznej baterii. W urządzeniu w pełni elastycznym trzeba by zastosować takie unikatowe rozwiązanie. W produkcie zaprezentowanym przez Samsunga akumulator wciąż może być wykonany w normalnej technologii. To sprawia, że pomysł Samsunga może szybciej trafić do realizacji. Chcielibyście taki smartfon?

 
Więcej o: