Uwaga - ktoś znów podszywa się w mailach pod Pocztę Polską

Zaginiona przesyłka spotyka scam nigeryjski - tak można podsumować wiadomości wysyłane rzekomo przez Pocztę Polską. Nie dajcie się na nie nabrać.

Mail zatytułowany jest (pisownia oryginalna): "Niedostarczone przesylki na 7.27.2015. liczba:164615". Treść wiadomości jest jeszcze lepsza, napisana w najlepszym stylu scamu nigeryjskiego:

Kurier nie dostarczył przesyłkę do numeru zgłoszenia RR7377792965PL na adres 07.27.2015, ponieważ nikt w tym czasie. Proszę zobaczyć informacje na temat wysyłki, drukowania i iść na pocztę, aby otrzymać pakiet.

Teoretycznie na pierwszy rzut oka każdy powinien się zorientować, że mamy do czynienia z oszustwem. Ale dalej następuje wezwanie do zapłaty za "koszty utrzymania przesyłki" w kwocie - bagatela - 50 zł za dzień (pisownia oryginalna):

Jeżeli przesyłka nie dotrze w ciągu 7 dni roboczych Poczta Polska będzie miała prawo do ubiegania się koszty utrzymania przesyłka 50 zł za jeden dzień. Dziękujemy za korzystanie z naszych usług dostawy. Życząc miłego dnia Twoja Poczta Polska.

Jeśli ktoś naprawdę czeka na przesyłkę, a taki mail go zaalarmował, to może chcieć kliknąć na link "zobacz informacje". Jednak tu cały wyrafinowany plan zaczyna się sypać, bo administrator... ma za mało środków na koncie i cała strona (w języku rosyjskim) jest niedostępna.

Wy zapewne nie dacie się złapać na oszustwo szyte tak grubymi nićmi. Ale przekażcie rodzicom, dziadkom, że w tego typu wiadomości nie należy wierzyć.

Więcej o: