Znamy nazwisko szefa Google Campus w Warszawie

To Rafał Plutecki obejmie jedno z ważniejszych stanowisk na polskiej scenie startupowej. Będzie on szefem warszawskiego Google Campus.

Jako pierwszy o nazwisku szefa Campus Warsaw poinformował Antyweb . Rafał Plutecki był założycielem i CEO Internet Technologies, jednej z pierwszych polskich firm internetowych, pracował też jako partner zarządzający w funduszu VC Innofund oraz dyrektor regionalny w Infopraca. W trakcie swojej kariery Plutecki był także aniołem biznesu.

Czym ma być Google Campus? Na poziomie najbardziej podstawowym - to przestrzeń, w której startupy będą mogły wynająć dla siebie biuro. Ma to być takie centrum przedsiębiorczości, skupiające wokół siebie młodych, innowacyjnych i pomysłowych ludzi. Wewnątrz dostępne będzie szybkie WiFi, sprzęt biurowy, kawiarnie. To co, ma wyróżniać Google Campus, to często organizowane spotkania z inspirującymi osobami, warsztaty, konferencje czy szkolenia.

Na świecie istnieją obecnie dwa takie ośrodki - w Londynie i w Tel Awiwie. Kolejne powstają w Madrycie, Seulu i Sao Paulo. Warszawskie centrum dla młodych przedsiębiorców powstanie na warszawskiej Pradze - w zabytkowym budynku Centrum Praskiego Koneser. Więcej pisaliśmy o nim tu .

Więcej o: