IFA 2015: składana klawiatura LG jest bardzo poręczna i dość wygodna

LG Rolly to klawiatura do smartfonów i tabletów, którą można zwinąć w rulonik. Rozwiązanie bardzo pomysłowe i dość wygodne.

Bezprzewodowa klawiatura LG Rolly to pomysłowe rozwiązanie. Umieszczono w niej wysuwaną podstawkę, na której można postawić tablet lub smartfon. Z klawiaturą można połączyć jednocześnie przez Bluetooth dwa urządzenia jednocześnie. LG Rolly można zwinąć w rulon - taka konstrukcja utrzyma swój kształt dzięki magnesom.

Klawiatura jest wyspowa z wyraźnym skokiem, więc nie ma problemów z trafianiem w klawisze, których rozstaw wynosi 17 mm. Ponieważ jednak mamy do czynienia z urządzeniem mobilnym, to klawisze są małe i żeby wygodnie i szybko pisać trzeba się jednak trochę przyzwyczajać.

Składana klawiatura LG RollySkładana klawiatura LG Rolly Fot. J. Sosnowska Fot. J. Sosnowska

Jej minusem jest za to fakt, że na razie nie została dostosowana do języka polskiego. Zabrakło np. prawego klawisza Alt, który w naszej pisowni jest jednak często wykorzystywany.

LG Rolly ma być w sprzedaży w Europie do końca roku. Dostępny będzie także w Polsce - u nas w wersji z prawym klawiszem Alt. Cena jeszcze nie została ustalona.

Więcej o: