Nowy robot z Gwiezdnych Wojen - ta zabawka będzie świątecznym hitem

Nowa zabawka Sphero jest robot z "Przebudzenia Mocy", który będzie murowaną maskotką nadchodzącej części Gwiezdnych Wojen. Jeśli mielibyśmy kupić tylko jedną zabawkę w te święta, to byłby zdalnie sterowany droid BB-8.

Jednym z najbardziej zapadających w pamięć ujęć w zwiastunie VII epizodu Gwiezdnych Wojen, "Przebudzenie Mocy", jest pędzący robot BB-8. Biało-pomarańczowa, turlająca się kulka z nieruchomą głową bez wątpienia będzie nowym R2-D2 - maskotką całej serii.

Kup robota

Sphero to firma specjalizująca się w turlających i jeżdżących zabawkach sterowanych zdalnie przez Bluetooth za pomocą aplikacji na tablet lub telefon. BB-8 może jednak być najlepszą rzeczą, jaką do tej pory zrobili.

Fot. Sphero

Zabawka działa tak, jak kulka Sphero z jedną zmianą - główka droida stabilizowana jest przez magnes umieszczony wewnątrz kulki. Dzięki temu plastikowy BB-8 do złudzenia przypomina droida ze zwiastuna filmu.

Jak to działa

BB-8 ma trzy tryby działania. Przede wszystkim możemy nim sterować bezpośrednio z naszego tabletu lub smartfona. Możemy też włączyć tryb wiadomości, pozwalający nam nagrać wideo, które potem zostanie wyświetlone w formie hologramu przez BB-8 - oczywiście nie naprawdę, a jedynie w formie poszerzonej rzeczywistości na ekranie naszego urządzenia. Trzecim trybem jest patrol, w którym BB-8 sam jeździ po pokoju i reaguje na napotykane przeszkody. Zabawka nie ma żadnych czujników zbliżeniowych, więc mały droid dopiero po kilku zderzeniach z meblami zorientuje się po jakiej przestrzeni się porusza.

Aplikacja do BB-8Aplikacja do BB-8 Fot. Sphero Fot. Sphero

Mały BB-8 jest już dostępny w Polsce. Został wyceniony na 699 z ł.

 
Więcej o: