Acer prezentuje komputer, który zbudujesz z modułów i zmienisz w projektor lub wieżę [IFA 2015]

Pamiętacie Project Ara, czyli smartfon składany z modułów? Podczas targów IFA 2015 Acer zaprezentował komputer, który można rozbudować właśnie w taki sposób. M-601 może być czymś znacznie więcej niż zwykły komputer.

Acer Revo Build M1-601 to całkiem potężny komputer zaprezentowany na targach IFA 2015, które właśnie odbywają się w Berlinie. Na pierwszy rzut oka wygląda jak przerośnięty mikrokomputer. W zasadzie tak właśnie jest, bo komputerem jest tylko środkowy moduł. Te nad nim to dyski, moduł zupełnie na dole zawiera dodatkowy, mocniejszy układ graficzny.

Acer M1-601 można więc składać niczym z klocków LEGO, chociaż koncepcja ta bardziej przypomina Project Ara, modułowy smartfon tworzony przez Google.

Urządzenie Acera może być czymś więcej niż zwykłym komputerem, bo zamiast modułu z dyskiem można podłączyć moduł z projektorem, wzmacniaczem audio lub ładowarką bezprzewodową do smartfonów. M1-601 jest więc całkiem kreatywnym urządzeniem, które może zastąpić kilka innych, a to spora korzyść.

Komputer, który widzieliśmy na targach miał procesor i7, 8GB pamięci RAM i dysk 1TB.

Acer Revo Build M1-601 będzie dostępny w październiku, ma kosztować od 199 euro

Więcej o: