IFA 2015: Tivizen - oglądaj telewizję i filmy na smartfonie lub tablecie

Podczas wizyty na targach IFA 2015 trafiliśmy na stoisko niewielkiej firmy, która zaprezentowała całkiem przydatny produkt. Tuner telewizyjny, który prześle sygnał telewizyjny na smartfon lub tablet oraz do telewizora. Ma też inne możliwości.

Tivizen to seria produktów niewielkiego koreańskiego producenta Aprotech . Trafiliśmy na jego stoisko podczas targów IFA 2015, które odbywają się w Berlinie.

Urządzenia Tivizen pozwalają na oglądanie telewizji za pomocą smarfona lub tabletu.

Tivizen LEO

Chińczycy zaprezentowali na targach kilka produktów, najciekawszym jest Tivizen LEO. Pozwala na przesłanie sygnału telewizyjnego zarówno do telewizora (przez kabel HDMI), jak i na urządzenie mobilne. Źródłem sygnału może być antena odbierająca naziemną telewizję cyfrową lub gniazdo telewizji kablowej.

Ponadto Tivizen LEO obsługuję karty SD - może więc przesyłać treści wideo. To jednak nie wszystko - urządzenia można też używać jako powerbanku.

Tivizen MINI

Producent oferuje też miniaturowy tuner telewizyjny, który podłączamy do smartfona z Androidem lub iOS. Oglądanie telewizji odbywa się za pomocą aplikacji. Użytkownicy Androida mogą już kupować tego rodzaju urządzenia Tivizen jest, według producenta, pierwszym tego typu produktem dla urządzeń Apple.

Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że Tivizen LEO ma kosztować ok. 90 euro. Czy urządzenie jest warte swojej ceny? Czekamy na wasze opinie.

Więcej o: