Apple prezentuje odmieniony Apple TV. "To przyszłość telewizji"

Podczas środowej konferencji Apple zaprezentował kilka nowych produktów. Jednym z najważniejszych jest Apple TV. Obsługuje polecenia głosowe. Umożliwia dostęp do aplikacji, muzyki i gigantycznej biblioteki treści.
 

Apple TV naszych marzeń wreszcie zostało zaprezentowane przez Apple. Podczas środowej konferencji zobaczyliśmy odmienione urządzenie, które wyposażono w nowy system Apple TV OS.

Apple TV obsługuje polecenia głosowe, jest zintegrowany z Siri, może być też obsługiwane przez dotykowego pilota.

Najbardziej przełomowe jest jednak to, co Apple oferuje jeśli chodzi o możliwości Apple TV niedostępne do tej pory. Apple TV obsługuje nagrania w wysokiej rozdzielczości. Apple TV obsługuje AppStore - umożliwia dostęp do zdjęć, filmów, muzyki.

Interfejs Apple TV też znacznie się zmienia. Wybór filmu na ekranie sprawia, że jego okładka "unosi się" na ekranie. Apple TV rozumie też polecenia głosowe i to takie, które zawierają informacje dotyczące konkretnego odcinka. Podczas demonstracji usłyszeliśmy komendę "Odtwórz mi odcinek Nowoczesnej Rodziny w którym...." - Appe TV rozumie czego szukamy i wyświetla dane dobierając odpowiednią treść.

Apple TV pozwala też łatwo przewijać filmy i powtarzać. Na przykład wystarczy powiedzieć "Siri, przewiń do przodu siedem minut". Albo "Siri, co on powiedział?" - asystentka Apple zrozumie, że chodzi nam o to, że chcemy ponownie usłyszeć to, co powiedział aktor widziany właśnie na ekranie.Integracja z Siri pozwala "rozmawiać" z Apple TV. Możemy poprosić na przykład "Jakie filmy można obejrzeć z dziećmi?" - urządzenie wyświetli wybór najciekawszych filmów. Siri pozwala spytać "Kto występuje w tym filmie" - wyświetli nam od razu sylwetki aktorów. Kiedy oglądamy film, którego akcja toczy się w Juno możemy spytać o pogodę w tym mieście, przejść z oglądania filmów do wyszukiwania danych.

Apple TV w ten sam sposób obsługuje odtwarzanie muzyki. Dzięki nowemu systemowi obsłuży także gry, w które można grać za pomocą iPada.

Apple TV umożliwia dostęp to gigantycznej bazy filmów i seriali - pozwala korzystać  z serwisów takich jak Netflix czy Hulu.

Czy Apple zaprezentował właśnie telewizję nowej ery? Będziecie mogli nabyć ten produkt jeszcze w tym roku. Wersja 32GB będzie kosztować 149 dolarów, 64GB 199 dolarów.

Więcej o: