Użytkownicy mobilnego Chrome będą wkrótce wygodniej korzystać z Facebooka?

Część użytkowników nie instaluje na smartfonach i tabletach aplikacji Facebooka. Korzystają z przeglądarki. Wkrótce może to być znacznie wygodniejsze.

Nie wszyscy użytkownicy instalują na swoich urządzeniach mobilnych aplikację obsługującą Facebooka. Niektórzy wolą korzystać z serwisu za pomocą przeglądarki. Wiążą się z tym zalety - nieco łatwiej dbać o prywatność. Wadą takiego rozwiązania jest brak powiadomień - o polubieniu lub komentarzu dowiemy się tylko, jeśli ponownie odwiedzimy stronę Facebooka.

Za sprawą Google może się to jednak wkrótce zmienić. Firma testuje nową wersję mobilnej przeglądarki Chrome, w której miałby wyświetlać się powiadomienia Facebooka.

Specjaliści Google muszą jednak rozwiązać poważny problem zdublowanych powiadomień. Messenger, Facebook, Facebook Lite, Chrome, a nawet Opera mogą wkrótce jednocześnie informować o tym samym zdarzeniu. To byłoby irytujące.

Współpraca z Facebookiem może sprawić, że powiadomienia w mobilnej wersji Chrome, także pochodzące z innych serwisów, staną się normą. Właśnie tego oczekujemy?

[ za TechCrunch ]

Więcej o: