Piekło zamarzło. Microsft stworzył... własnego Linuxa

Microsoft stwierdził, że do niektórych zastosowań jego własny system jest... "nieużywalny". Gigant z Redmond postanowił więc stworzyć własną dystrybucję Linuxa. Niestety, najpewniej nigdy jej nie pobierzesz. Wyjaśniamy dlaczego. O sprawie informuje portal mojmac.pl.
 

Windows 10 świetnie działa na urządzeniach stacjonarnych, tabletach, smartfonach. Są jednak rozwiązania, do których się nie nadaje. Świadomy tego Microsoft postanowił stworzyć... własną dystrybucję Linuxa. "Przyznał się" do tego na firmowej stronie.

Azure Cloud Switch służy do pracy na platformie Microsoft Azure. Jest to chmura służąca do przetwarzania i przechowywania danych. Olbrzymich zbiorów danych. Tak dużych, że do ich obsługi niezbędne jest sprawne narzędzie zarządzające switchami, które obsługują ruch danych w chmurze.

Sednem działania Azure Cloud Switch jest sprawne zarządzanie switchami różnych producentów, różnego rodzaju. Okazuje się, że do takiego zastosowania Windows po prostu się nie nadaje.

Szkoda, że Linux stworzony przez Microsoft nie przyda się przeciętnemu użytkownikowi. Być może zyskałby większą popularność niż... Windows 8?

 
Więcej o: