Ta firma od 46 lat produkuje kasety. I widzi swoją przyszłość w świetlanych barwach

Muzycznym rynkiem rządzi muzyczna chmura, winylowe płyty są modne w pewnych kręgach. A kasety magnetofonowe? To produkt dla ekscentryków? Sprzedaje się tak dobrze, jak nigdy.

National Audio Company (NAC) to amerykańska firma, która od 1969 roku produkuje kasety magnetofonowe. Po 46 latach nieustannej produkcji... z optymizmem spogląda w przyszłość.

Dlaczego? Ludzie wciąż kupują kasety. A wytwórnie wciąż wydają na nich albumy.

To prawda, że dla wytwórni coraz większe znaczenie ma dystrybucja muzyki w formie elektronicznej, coraz większą popularnością cieszą się muzyczne chmury takie jak Spotify. Piosenki wciąż sprzedaje się tradycyjnie, na płytach, oraz "na sztuki" - w sklepie Apple czy Amazon.

Kasety magnetofonowe wciąż nie chcą odejść do lamusa - wręcz przeciwnie. NAC sprzedaje ich o 20% więcej niż przed rokiem. Firma produkuje, jak podaje Digital Trends , rocznie 10 milionów kaset.

Zobacz wideo

Poszczególne tytuły wydawane na kasetach nie osiągają gigantycznej sprzedaży - 2000-3000 sztuk. Płyt winylowych sprzedaje się znacznie więcej  - rekordowa produkcja sprzedała się w ilości 87 tys. sztuk. Mimo wszystko zainteresowanie "archaicznym" nośnikiem danych zapewnia amerykańskiej firmie bezpieczny portfel zamówień. Cóż, może dla niektórych słuchanie muzyki ze smartfona jest zbyt mainstreamowe?

Kasety nie chcą odejść do przeszłości? A inne cuda techniki?

Więcej o: