Gmail pozwoli blokować wybrane adresy e-mail. Lepiej późno niż wcale

Google aktualizuje aplikację Gmail na Androida. Jedną z nowych możliwości jest blokowanie wybranych adresów e-mail i łatwiejsze wypisywanie się z newsletterów.
Zobacz wideo

Użytkownicy Androida mogą korzystać ze zaktualizowanej wersji aplikacji Gmail. Teraz umożliwia łatwe i skuteczne blokowanie wybranych adresów e-mail.

Zablokowanie nadawcy funkcją "Nigdy nie pokazuj wiadomości od tej osoby" może też uwolnić nas od osób "prześladujących" nas za pomocą e-maila. Pozwala też zablokować maile, które nie są co prawda spamem, ale my nie chcemy ich czytać.

embed

Google wprowadził też przycisk umożliwiający zgłaszanie spamu. Jak wyjaśnia portal Venture Beat jego funkcja jest odmienna od blokowania poszczególnych nadawców. Przycisk blokowania działa na zasadzie "nie chcę tego widzieć", przycisk do zgłaszania spamu sprawia, że nadawca wiadomości jest umieszczony na czarnej liście, a jego adres e-mailowy oraz adres IP mogą być czasowo lub trwale zablokowane.

Gmail na Androida pozwala też łatwo wypisać się z newslettera, co pozwoli utrzymać większy porządek w naszej skrzynce.

embed

Funkcje wprowadzone przez Google są kolejnymi, które mają zapewnić użytkownikom jak największą ochronę przed spamem i niechcianymi wiadomościami.

Gmail - największy serwis e-mailowy świata, w który nikt nie wierzył. Poznaj jego historię.

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie Google? Przeczytaj książkę "Czy jesteś wystarczający bystry, by pracować w Google?">>

Więcej o: