Google prezentuje LG Nexus 5X i Huawei Nexus 6P. Świetny aparat, duże ekrany

LG Nexus 5X i Huawei Nexus 6P - oto nowe smartfony zaprezentowane przez Google podczas środowej konferencji. Przyciągają uwagę, bo naprawdę mają czym. Według Google mogą nawet konkurować z iPhonem jakością zdjęć.

Google zaprezentował nowe smartfony z serii Nexus. Modele różnią się specyfikacją, każdy z nich jest jednak całkiem mocną pozycją w swojej klasie.

LG Nexus 5X

Zobacz wideo

Smartfon, według Google, wyróżnia się ekranem o przekątnej 5,2 cala (Full HD, 423 ppi) wykonanym w technologii In-Cell Touch, dzięki której ma reagować na dotyk bardzo szybko. Urządzenie wyposażono w procesor nowej serii - Snapdragon 808. Urządzenie wyposażono w 2GB pamięci RAM, 16 lub 32GB na dane, aparat o rozdzielczości 12,3 megapikseli (F2.0) z laserowym autofocusem, drugi aparat (5MP, F2.0), moduły NFC, Bluetooth 4.2 oraz łącze USB-C. Dzięki niemu w ciągu 10 minut jesteśmy w stanie naładować telefon tak, by mógł działać kilka godzin.

Huawei Nexus 6P - duży, cienki, metalowy... i ten ekran

Fot. Huawei/Google

Większy ze smartfonów ma ekran o przekątnej 5,7 cala (AMOLED). Rozdzielczość również jest wyższa - wynosi 2560x1440 (518 ppi). Na uwagę zasługuje akumulator o pojemności 3450mAh. W 6P znajdziemy procesor Snapdragon 810 v.2.1.

Obudowa Nexusa 6P jest wykonana z anodyzowanego aluminium.

Łącze typu USB-C pozwala w ciągu 10 minut naładować telefon tak, by działał 7 godzin.

Zobacz wideo

Lepszy aparat

Nexus 6P i Nexus 5X wyposażono w aparat, który, według producenta, dobrze sprawdza się w warunkach słabego oświetlenia. Osiągnięto to między innymi przez zastosowanie większego rozmiaru piksela (1,55 um), co pozwala matrycy na przechwytywanie większej ilości światła.

Urządzenie posiada również możliwość nagrywania wideo w formacie 4K i filmów poklatkowych.

Przedni aparat ma większą rozdzielczość niż w przypadku 5x - wynosi 8MP. Aparat obsługuję technologię Google HDR+, która ma pozwalać na robienie świetnej jakości selfie.

Czytnik linii papilarnych

Nexus 6P, podobnie jak Nexus 5X, jest wyposażony w czytnik linii papilarnych. Jest on umieszczony na tylnej obudowie. Według producenta pozwala na odblokowanie telefonu w niezwykle szybki sposób - by zadziałał wystarczy kilkaset milisekund.

Podczas prezentacji Google poinformował, że jasność aparatu pozwala na komfortowe wykonywanie zdjęć nawet w bardzo kiepskich warunkach oświetleniowych. Według producenta Nexusy wypadają znacznie lepiej w porównaniu ze smartfonami konkurencji.

Aparat w NexusieAparat w Nexusie fot. Google

fot. Google

Android Marshmallow  trafia do Nexusów, nie tylko tych najnowszych

Oba smartfony działają pod kontrolą najnowszego Androida w wersji Marshmallow . Do systemu wprowadzono kilka istotnych nowości takich jak Google on Top - funkcja pozwala na łatwe wyszukanie w Google informacji, które docierają do nas za pomocą innych aplikacji takich jak WhatsApp. Przypomina to trochę możliwość podświetlenia dowolnego słowa podczas korzystania z Chrome. Możemy wtedy wyszukać w przeglądarce Google informacje związane z podświetlonym słowem.

Android Marshmallow obsługuje też lepiej polecenia głosowe.

Nexus Marshmallow trafi do użytkowników urządzeń z serii Nexus na początku przyszłego tygodnia.

Gdy nie używasz bateria odpoczywa

Kolejną ważną nowością jest zwiększona żywotność baterii kiedy nie korzystamy ze smartfona. Przy wyłączonym ekranie Marshmallow zużywa o 30% mniej energii.

Dostępność, ceny

Nexus 5X i Nexus 6P można zamawiać już dziś na terytorium USA, Irlandii i Japonii.

Nexus 5X będzie kosztował 379 dolarów, 6P - 499 dolarów. Telefony będą dostarczane zamawiającym w październiku.

Google poinformował nas oficjalnie, że LG Nexus 5X trafi do Polski szybko:

Polska jest jednym z pierwszych krajów, w który LG wprowadza Nexus 5X do sprzedaży już z końcem października w pierwszej kolejności na rynku otwartym (w białym i czarnym kolorze) oraz u operatora sieci Play, a następnie w T-Mobile oraz u kolejnych operatorów.

Fot. Łukasz Józefowicz

Polska cena na LG Nexus 5X to 1999 zł. Smartfon trafi najpierw do T-Mobile, Play oraz do sklepów internetowych.

Nexus 6P trafi do Polski w ostatnim kwartale tego roku.

Bonus

Google oferuje 90 dniowy dostęp do Google Play Music. Smartfony LG Nexus 5X i Huawei Nexus 6P będą działać w wirtualnej sieci o nazwie Project Fi.

Chcesz poznać produkty Google? Odwiedź Google Strore.

Więcej o: