Laserowa maszynka do golenia? Wygląda świetnie, ale jak działa?

Grupa naukowców stworzyła maszynkę do golenia, w której ostrze zastąpiono laserem. Prototyp już działa, produkt ma trafić do klientów w marcu 2016 roku. Będzie hit? Zobaczcie wideo.
 

Skarp to maszynka do golenia, w której standardowe ostrze zastąpiono laserem. Twórcy produktu deklarują, że prototyp już działa, a gotowe maszyny trafią do nabywców w marcu przyszłego roku.

Co ci daje laser?

Najważniejszą zaletą laserowej maszynki do golenia ma być precyzja i brak podrażnień. Jest to możliwe dlatego, że laser "ustawiony" jest na oddziaływanie wyłącznie na ludzki włos. Laser wykrywa określony chromofor - cząsteczkę, która absorbuje światło o ściśle określonej długości. Ludzkie włosy niezależnie od wieku, rasy, płci zawierają takie same chromofory. Dlatego też maszynka może precyzyjnie działać.

embed

Przynajmniej w teorii.

Film, którzy twórcy Skarp umieścili na Kickstarterze , platformie umożliwiającej zebranie środków na stworzenie produktu, już tak mnie nie przekonuje.

Projekt Szwedzkich przedsiębiorców można wesprzeć - jeśli wpłacimy na konto 189 dolarów to, według deklaracji twórców, już w marcu przyszłego roku staniemy się właścicielami laserowej maszynki.

Pomysł bardzo mi się podoba, maszynka jest również świetnie zaprojektowana. Mam jednak wątpliwości czy działa tak jak należy. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Chcielibyście golić się taką maszynką?

Więcej o: