Microsoft Surface Pro 4 - nowa wersja hybrydowego komputera Microsoftu

Lżejszy, większy, wygodniejszy - nowy Microsoft Surface Pro 4 jest rozwinięciem zbierającego bardzo dobre recenzje Pro 3.

Microsoft zaprezentował nowy Surface Pro 4. Powiększono ekran z 12 do 12,3 cala, gęstość obrazu wynosi 267 ppi. Udoskonalono klawiaturę - nadal znajduje się ona w osłaniającej ekran okładce, ale poprawiono skok i rozmiar klawiszy oraz powiększono touchpad. Zmiany wprowadzono też w stylusie, który wykrywa 1024 poziomy nacisku. Stylus, gdy nie jest używany, wygodnie można przyczepić do krawędzi tabletu.

Fot. Microsoft

Sam komputer jest cieńszy (8,4 mm grubości) i lżejszy niż poprzednia wersja. Według zapewnień producenta urządzenie jest szybsze o 30 procent od poprzednika. Podczas prezentacji zdecydowano się na porównanie z Mac Bookiem Air, od którego urządzenie ma być szybsze o 50 procent.

By zmniejszyć rozmiary i wagę Surface Pro 4 zastosowano specjalne, cieńsze szkło Gorilla Glass i zaprojektowano nowy układ graficzny.

Microsoft Surface Pro 4 ma do 1 TB dysku i do 16 GB pamięci RAM. Wyposażony jest w cztery porty USB 3.0, dwa DisplayPorty 4K i Ethernet.

Cena zaczynać się będzie w USA od 899 dolarów, a sprzedaż rozpocznie się 4 listopada.

Więcej o: