Z Londynu do Warszawy? Samsung zaskakuje swoim ruchem. Nowa siedziba giganta w Polsce?! [AKTUALIZACJA]

Z Londynu do Warszawy - według niepotwierdzonych jeszcze doniesień Samsung w najbliższych miesiącach przeniesie swoją europejską siedzibę do Polski.

Jeszcze w tym roku Samsung ma przenieść europejską siedzibę z Londynu do Warszawy. Firma na razie nie potwierdza informacji, ale podają ją m.in. koreańskie media. Według ich informacji proces ma zostać zakończony jeszcze w tym roku

Jest to pewne zaskoczenie, bo w Europie Samsung radzi sobie nienajlepiej - w ostatnim roku sprzedaż spadła tu aż o 22,7 procenta. Firma nie zdecydowała się wprowadzić na europejski runek jednego ze swoich flagowych produktów - Samsunga Galaxy Note 5.

Prawdopodobnie związek z planowanymi przenosinami miała majowa wizyta w Polsce wiceprezesa koncernu, Lee Jae-yonga.

Jeśli te informacje okażą się prawdziwe, świadczyć mogą o zmianach strategii na rynkach europejskich. Kraje zachodniej Europy są znacznie bardziej nasycone produktami i zdobywanie rynku jest tam trudniejsze. Tymczasem Europa Środkowa i Wschodnia wciąż ma znacznie większy potencjał, a Samsung jest tu bardzo mocną marką.

AKTUALIZACJA

Samsung Polska złożył następujące oświadczenie:

Nawiązując do obecnych w mediach plotek o rzekomym przeniesieniu siedziby europejskiej centrali Samsung Electronics z Londynu do Warszawy informujemy, że nasza europejska centrala pozostaje w Wielkiej Brytanii w Londynie w Chertsey. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozycji firmy Samsung na rynkach europejskich i liczymy na kolejne lata pomyślnego rozwoju.

źródło

Więcej o: