Pepsi chce sprzedawać smartfony! Niestety będą dostępne jedynie...

Pepsi chce wprowadzić na chiński rynek smarfon sygnowany własną marką.

Agencja Reutera donosi, że Pepsi ma dość nieoczekiwane plany wobec chińskiego rynku. Gigant branży spożywczej zamierza wejść na rynek smarfonów i wypuścić urządzenie sygnowane własną marką. GSM Arena informuje, że chodzi o model Pepsi P1 - miałby mieć ekran o przekątnej 5,5 cala (Full HD), chipset Mediatek, 2GB pamięci RAM, 16GB miejsca na dane, aparat główny 13 MP. Urządzenie miałoby być sterowane Androidem w wersji 5.1 (Lollipop).

To tylko marketing?

Pepsi nie będzie oczywiście samodzielnie produkować smartfona, zleci produkcję jednej z chińskich firm. Pepsi P1 jest, według doniesień prasowych, elementem większej kampanii marketingowej, która ma zwiększyć sprzedaż napojów i przekąsek. Urządzenie kosztuje 205 dolarów ma mieć "wysokie, ale nie najwyższe parametry". Reuter przypomina, że Pepsi w zeszłym roku zleciła duńskiemu Bang & Olufsen produkcję słuchawek Pepsi.

Pepsi P1 debiutuje w Chinach jeszcze w październikuPepsi P1 debiutuje w Chinach jeszcze w październiku fot. Weibo

fot. Weibo

Pepsi P1 zadebiutuje na chińskim rynku we wtorek 20 października. Niestety nie pojawi się oficjalnie na rynkach europejskich. A może to błąd? Co o nim sądzicie?

Więcej o: