USB Killer 2.0 - zabija komputery NA ŚMIERĆ!

Rosyjski ekspert od cyberbezpieczeństwa zademonstrował urządzenie wyglądające jak zwykły pendrive. Wpięte do dowolnego komputera dokonuje nieodwracalnych zniszczeń.

USB Killer 2.0 to nowa wersja groźnego urządzenia stworzonego przez Rosjanina działającego pod pseudonimem Dark Purple. Przedmiot wygląda jak zwykły pendrive, w rzeczywistości jest jednak "zabójcą komputerów".

Wpięty w port USB działającej maszyny wysyła napięcie 220V. Jest to możliwe dzięki użyciu kondensatorów, w których zgromadzono ładunek. Impuls powoduje nieodwracalne uszkodzenie delikatnych układów maszyny. Nie pozostawia przy tym jednoznacznych dowodów działania (takich jak na przykład osmolenie, zapach spalenizny). Ofiara ataku uzna najpewniej, że komputer po prostu się zepsuł.

W porównaniu z pierwszą wersją urządzenia, zaprezentowaną w marcu, USB Killer 2.0 zabija komputer znacznie szybciej - wystarczy mu dosłownie kilka sekund.

Dark Purple zaprezentował nagranie, które dowodzi, że USB Killer 2.0 działa naprawdę szybko. Potencjalna ofiara ataku, którą, według wynalazcy urządzenia, miałby być złodziej komputera, nie zdążyłaby zareagować.

 

Urządzenie Rosjanina można uznać za kontrowersyjne. Przy jego użyciu można zniszczyć komuś komputer zupełnie niepostrzeżenie - wystarczy mieć dostęp do maszyny na dosłownie minutę.  Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

[ za  Digital Trends ]

Więcej o: