Uwaga na aplikacje z Chin na iPhone'a . Szpiegują

Apple ma kolejny problem z aplikacjami na iPhone'a. 256 z nich okazało się zainfekowanych. Stworzone nieautoryzowanym narzędziem zbierają wrażliwe dane o użytkownikach.

Source DNA, firma analityczna zajmująca się bezpieczeństwem urządzeń mobilnych odkryła, że w AppStore pojawiły się zainfekowane aplikacje. Tworzone głównie w Chinach działają niezgodnie ze standardami Apple.

Aplikacje zbierają informacje o programach zainstalowanych na smartfonie, kopiują numer seryjny, rodzaj komponentów oraz adres e-mailowy użytkownika (Apple ID).

Apple oświadczyło, że usuwa zainfekowane aplikacje ze swojego sklepu. Do tej pory wykryto 256 przypadków infekcji, część dotyczy znanych firm takich jak chiński McDonald's. Jednocześnie gigant z Cupertino zapewnia, że sfałszowane aplikacje dostały się do sklepu Apple dzięki użyciu przez jednego z deweloperów zmodyfikowanego SDK.

To drugi tego typu incydent - miesiąc temu Apple musiał usunąć ze swojego sklepu kilkadziesiąt aplikacji zainfekowanych złośliwym wirusem. Po raz kolejny okazuje się więc, że cyberprzestępcy są zagrożeniem również dla użytkowników sprzętu Apple.

Zobacz wideo
Więcej o: