Haker znalazł sposób na śledzenie użytkowników iPhone'ów i iPadów. Zgarnął... milion dolarów

Firma Zerodium, zajmująca się złośliwym oprogramowaniem, ogłosiła na Twitterze, że ma oprogramowanie pozwalające włamać się na dowolnego iPhone'a czy iPada. Sztuka ta udała się tylko jednej osobie, która zgarnęła milion dolarów.

Rok temu firma Zerodium ogłosiła konkurs na stworzenie systemu, który pozwoli przejąć kontrolę nad iPhone'ami i iPadami. Za pośrednictwem Twittera dowiedzieliśmy się, że ktoś sprostał zadaniu i za narzędzie, wykorzystujące lukę w Safari, otrzymał własnie okrągły milion dolarów.

Exploit, który zaraża urządzenia Apple jest prosty w "obsłudze". Ofiara musi tylko odwiedzić odpowiednią stronę lub otworzyć wiadomość SMS.

Zerodium nie jest takie złe?

Firma nabyła za milion dolarów sposób na włamanie do urządzeń Apple. Twórca exploita musiał przekazać pełną dokumentację, która zawiera również sposób załatania dziury, która umożliwia atak. Zerodium może udostępnić narzędzie instytucjom rządowym. Firma zarabiać będzie jednak na współpracy z firmami odpowiedzialnymi za cyberbezpieczeństwo.

Dla użytkowników iPhone'ów i iPadów cała sytuacja nie jest najlepsza. Może przecież istnieć inne oprogramowanie wykorzystujące lukę w Safari...

[za Tech Insider ]

Zobacz wideo
Więcej o: