Ci dwaj szaleńcy latali wokół samolotu niczym ptaki [DUŻO ZDJĘĆ]

Yves "Jetman" Rossy, szwajcarski pilot i konstruktor jetpacków, znów udowodnił co potrafi. Szybować obok Airbusa A380 to dla niego nic trudnego.
 

Dwóch śmiałków, Jetman Yves Rossy i jego przyjaciel Vince Reffet, postanowili przypomnieć światu o tym, co potrafią konstruowane przez nich jetpacki - pleacki, które umożliwiają swobodny lot.

Do sieci trafiło kolejne nagranie ekscentrycznego duetu, który tym razem fruwa sobie wokół Airbusa A380 linii Emirates. Film jest po prostu reklamą linii lotniczych, ale i tak wyczyny mężczyzn są po prostu niesamowite. Możemy zobaczyć ich unoszących się za samolotem, przelatujących nad nim. Wygląda to na czynność całkowicie bezpieczną i łatwą. Rossy przyznaje jednak, że wszystko wymagało dokładnego planowania ze względów na spore ryzyko.

Jak już pisaliśmy w tym roku Jetpacki, które stworzył Rossy, wyposażone są w specjalne silniki odrzutowe. Podczas lotu pozwoliły osiągnąć średnią prędkość 200 km/h. Przy wznoszeniu wynosiła ona 180km/h, przy opadaniu aż 300 km/h.

Więcej zdjęć akrobacji śmiałków w powietrzu znajdziecie tu .

Zobacz wideo
Więcej o: