W tym magazynie Ikea pracują wyłącznie roboty. Zobacz, jak działa

W centrum dystrybucji Ikea w Jarostach są dwa magazyny, w których pracują wyłącznie roboty. Zadania wykonują w ciemnościach przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

W centralnej Polsce we wsi Jarosty znajduje się jeden z największych magazynów sieci Ikea na świecie. Towar do niego przypływa z całego globu, skąd dystrybuowany jest m.in. na Litwę, do Czech, Słowacji, a nawet Rumunii, Bułgarii i niedługo również Chorwacji. Najbardziej interesujące są jednak te części magazynu, w których pracują wyłącznie roboty.

Fot. Łukasz Józefowicz

W wydzielonych sekcjach magazyn ma do 36 metrów wysokości. Tam wąskimi alejkami przesuwają się układnice, które za pomocą szeregu czujników pilnują porządku na półkach oraz układają (jedna maszyna układa ponad 70 palet na godzinę) i wydają towar. Zazwyczaj pracują w całkowitych ciemnościach, ale na potrzeby naszego materiału w części magazynu zapalono światło.

Fot. Łukasz Józefowicz

W przypadku automatycznego magazynu człowiek jest jedynie potrzebny, by przewieźć towar parę metrów z ciężarówki do podajnika. Reszta robi się sama.

Więcej zdjęć z niezwykłego magazynu Ikea w Jarostach znajdziecie w naszej galerii TUTAJ >>>

Więcej o: