Problemy z aktualizacją do Windows 10? Microsoft chce pomóc

Część użytkowników próbujących zaktualizować swój system do Windows 10 napotyka na nieoczekiwane problemy. Microsoft reaguje na tę sytuacje i wypuszcza łatkę, która ma znacznie ułatwić przesiadkę na nowy system.

Microsoft udostępnił nową aktualizację (KB3112343 dla Windows 7 i KB3112336 dla Windows 8.1), którą powinni pobrać ci użytkownicy, którzy z jakichś powodów mają problemy z przesiadką na Windows 10. Z licznych raportów wynika, że niektóre maszyny przerywają proces aktualizacji, pobierają ją zbyt długo, zgłaszają różnego rodzaju błędy.

Po zainstalowaniu najnowszych łatek, według Microsoftu, proces aktualizacji do Windows 10 ma być znacznie bardziej prosty. Należy pamiętać o tym, że powyższe aktualizacje nie są domyślne, w panelu sterownia trzeba więc wybrać odpowiednią opcję.

Jedni chcą, ale nie mogą, inni nie chcą, ale muszą

Jest też grupa użytkowników, która ma zupełnie odwrotny problem - pragnie zabezpieczyć się przed aktualizacją do Windows 10. Microsoft twierdzi, że nigdy nie przeprowadza jej na maszynach, na których tego nie zażądano, w sieci znajdują się jednak poradniki jak aktualizację zablokować. Procedurę przedstawiliśmy w tym materiale.

Zobacz wideo

[ za CNET ]

Więcej o: