Kolejny iPhone będzie całkowicie wodoodporny?

Do sieci trafiły szczegółu wniosku patentowego opisującego sposób, w jaki Apple chce uczynić iPhone'y w pełni wodoodpornymi. Sprytne!

Zobacz też: iPhone bez portu słuchawkowego?

iPhone 6s powinien przetrwać zanurzenie w wodzie - dowiodły tego eksperymenty, chociaż Apple swojego telefonu wodoodpornym nie na nazywa. Dopiero następne generacje urządzeń mają szansę zyskać to miano. Tak przynajmniej wynika z wniosku patentowego złożonego przez giganta z Cupertino.

 

Opisuje on nową metodę zabezpieczania portów. Miałby je chronić specjalny elastomer. To niezwykle elastyczne tworzywo sztuczne, które po zdeformowaniu potrafi wrócić do pierwotnego kształtu. W praktyce może to wyglądać tak, że wtyczka gniazda słuchawkowego lub zasilania będzie musiała przedostać się przez warstwę zabezpieczającą - po wyjęciu elastomer ponownie wypełni otwór. We wniosku patentowym czytamy nawet określenie "samonaprawiającego się portu".

Urządzenie zabezpieczone w ten sposób powinno wytrzymać kontakt z wodą kiedy się w niej poruszamy, pływamy. iPhone mógłby być w pełni wodoodporny.

za Stuff.tv/Apple Insider

Więcej o: