Twój smartfon może być mieczem świetlnym. Dzięki Google

Google zaprezentował specjalną stronę, która pozwoli nam poczuć się jak bohater "Gwiezdnych Wojen". Miecz świetlny to naprawdę fajna broń.

Zobacz też: Co wiesz o "Gwiezdnych Wojnach"? Quiz.

Premiera kolejnego filmu z serii Gwiezdnych Wojen sprawia, że w sieci pojawia się mnóstwo ciekawych projektów związanych z kultowym tytułem. Google również postanowił stworzyć coś dla fanów przygód Luke'a Skywalkera. Stworzył specjalną stronę, która pozwoli nam zmienić smartfon w miecz świetlny.

Po odwiedzeniu tej witryny na ekranie komputera zobaczymy statek kosmiczny i prośbę, byśmy na smartfonie odwiedzili wskazaną stronę. W ten sposób na ekranie monitora będziemy śledzić akcję, a smartfon zmieni się, po krótkiej kalibracji, w miecz świetlny. Lepiej złapać go naprawdę mocno, bo naszym zadaniem jest ucieczka, a smartfonem trzeba walczyć niczym prawdziwy rycerz Jedi.

Obsługiwane smartfony to: iPhone 5, 6, 6+, 6s, 6s+, Nexus 4, 5, 6, 5X, 6P, Samsung Galaxy S3, S4, S5, S6, S6 Edge; Galaxy Note 3, 4, Moto G2.

Eksperyment Google jest dobrze zrobiony, wciągający i bardzo interaktywny, bo miecz świetlny, który widzimy na ekranie monitora dokładnie odzwierciedla ruchy naszej ręki. Miłej zabawy!

Zobacz wideo
Więcej o: