Ważne zmiany w Messengerze. Łatwiej wysłać zdjęcie, fajniej rozmawiać

Facebook zaprezentował zaktualizowaną wersję aplikacji Messenger na Androida. Pozwala znacznie łatwiej wysłać zdjęcie do znajomego, ułatwia też zarządzanie kontaktami i rozmowami.

Zobacz też: To ludzie tacy jak Mark Zuckerberg będą zmieniać świat

Messenger, jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych, zyskał właśnie nowe funkcje. Pierwsza z nich to Magic Photo . Pozwala na automatyczne rozpoznanie twarzy fotografowanych osób. Messenger samodzielnie wyszuka w kontaktach odpowiednie osoby i zaproponuje nam wysłanie im zdjęcia. Pozwala to zaoszczędzić nam trochę czasu i sprawia, że łatwiej dzielić się ze zdjęciami "tu i teraz".

Kolejna z nowości pozwala na dopasowanie listy kontaktów do swoich potrzeb. Po pierwsze można nadać własną nazwę wybranemu kontaktowi - nie musi być już identyczna jak na Facebooku. To dobre rozwiązanie, bo nazwy takie jak mama, szef, pizza są o wiele wygodniejsze niż imię i nazwisko.

Ponadto Messenger pozwala przyporządkować do każdej z osób inny kolor dymków i zestaw emotikonów. Przewijając listę rozmów łatwiej będzie znaleźć tę wyróżnioną. By zmienić kolor dymków wystarczy wybrać niewielką ikonkę wyświetloną u góry okna z rozmową.

Facebook wprowadził jeszcze jedną zmianę - wśród ikon dostępnych w komunikatorze pojawiają się motywy świąteczne.

embed

Messenger i Facebook p rzechodzą w ostatnim czasie wiele modyfikacji , które mają sprawić, że będzie wygodniejszy do natychmiastowego komunikowania się z bliskimi. Dzieło Marka Zuckerberga nie jest jak Gadu-Gadu, do którego siadywaliśmy wieczorem, by w końcu z kimś porozmawiać. Smartfon ma być narzędziem, który umożliwi to w każdej chwili i w każdych okolicznościach. O taką komunikację nam właśnie chodzi, prawda?

W chwili publikacji tego tekstu nowe funkcje nie były jeszcze dostępne. Najpewniej będą one też dostępne dla użytkowników iPhone'ów.

[ Za The Verge ]

Więcej o: