Użytkownicy Wykopu wściekli na nowy odtwarzacz wideo

Użytkownicy serwisu Wykop nie kryją oburzenia z powodu nowego odtwarzacza, który obsługuje filmy umieszczone na portalu. Niezadowoleni twierdzą, że nowe narzędzie działa gorzej.

Część użytkowników serwisu Wykop jest wściekła z powodu wprowadzenia nowego odtwarzacza wideo . O kilku dni nawet filmy pochodzące z YouTube wyświetlane są za pomocą JWPlayer.

Największym zarzutem wobec nowego narzędzia jest jego nieprawidłowe działanie - szczególnie na starszych urządzeniach mobilnych.

" Przykład działania tego badziewia: -oglądam filmik pełnoekranowo -robię dwuklik i nic... w ogóle klikanie nie działa (brak pauzy czy wyjścia z pełnego ekranu) - po wciśnięciu Esc wychodzę z trybu pełnoekranowego ale filmik zajmuje całe okno przeglądarki - dwuklik - powrót do trybu pełnoekranowego - dwuklik - wyjście z trybu pełnoekranowego, tym razem już poprawne Ten odtwarzacz ssie i tyle."

- pisze jeden z niezadowolonych Wykopowiczów.

Niezadowolonych jest więcej, wiele osób zgłasza problemy z odtwarzaniem treści w rozdzielczości HD.

Wojna o wideo

Wprowadzenie nowego odtwarzacza na pewno miało swoje uzasadnienie. Po pierwsze jeśli działa bez problemów to... działa lepiej i szybciej niż odtwarzacz YouTube. Wykonaliśmy kilka testów na różnych urządzeniach i w zasadzie na wszystkich filmy ładowały się błyskawicznie. Rozumiemy jednak, że zgłaszający nie wymyślili sobie problemów.

Użytkownicy Wykopu skorzystają na zmianie, jeśli faktycznie nowe narzędzie będzie działać szybciej. Dziś treść wideo jest jedną z najważniejszych w internecie, nie dziwi więc, że władze Wykopu starają się wprowadzić odtwarzacz pozwalający oglądać szybciej i więcej. Poza tym JWPlayer pozwala przejąć kontrolę nad tym, co użytkownik widzi po obejrzeniu filmu - ruch może być kierowany tak, jak chce tego Wykop.

Administratorzy serwisu przyznali, że domyślnym odtwarzaczem będzie ten nowy. Osoby, które chciałyby korzystać z YouTube muszą zaznaczyć odpowiednią opcję w ustawieniach swojego konta. A to oznacza, że osoby, które na Wykop jedynie zaglądają będą korzystać z JWPlayer.

Jakie są wasze doświadczenia z nowym odtwarzaczem? Prosimy o komentarze.

Więcej o: