Papier elektroniczny na przystanku autobusowym? Świetny pomysł!

Niektóre przystanki autobusowe na londyńskich ulicach wyposażono w tablice informacyjne wykorzystujące papier elektroniczny. Zmiana rozkładu jazdy, trasy, opóźnienia - to wszystko może być aktualizowane w mgnieniu oka.

Przy niektórych londyńskich przystankach autobusowych pojawiły się nowe tablice informacyjne wykonane z e-papieru. Zasilane za pomocą paneli słonecznych wyświetlają bieżące informacje na temat rozkładu jazdy, opóźnień, czasu odjazdu najbliższego autobusu.

Zobacz też: Testujemy czytniki e-booków.

Tablice są interaktywne, bo wyposażone w trzy przyciski pozwalające sprawdzić łącznie trzy różne strony z informacjami.

Eksperyment ma potwierdzić, czy stosowanie e-papieru sprawdza się w zastosowaniu informacyjnym. Na polskich dworcach kolejowych wybrano tradycyjne rozwiązanie - informacje o rozkładzie jazdy odczytamy z tradycyjnych monitorów umieszczonych na peronach.

Wyposażenie wszystkich 19 tys. przystanków w nowy rodzaj tablic będzie z pewnością drogą operacją, ale powinno zapewnić znacznie wygodniejszy dostęp do tego co najważniejsze w transporcie miejskim: aktualnej informacji.

Podoba się nam to zastosowanie elektronicznego papieru. Lubimy czytniki e-booków, lubimy kiedy technologia ułatwia codzienne życie.

Czym jest e-papier? Jak działa? Dowiesz się z tego materiału.

 

Za BBC

Więcej o: